20

Eklektyzm nie ma w przeciwieństwie do innych stylów wielowiekowych korzeni. Czym więc zadziwia oraz przyciąga do siebie ludzi? Jest konfrontacją tradycji i nowoczesności co bardzo lubi współczesny człowiek. Jest to połączenie różnych stylów wnętrzarskich w jeden. W pomieszczeniach eklektycznych znaleźć można elementy rustykalne, nowoczesne oraz nowoczesne. W rzeczywistości jest to w pewnym sensie rozgardiasz. Ważną umiejętnością dekoratorską jest, mimo wszystko możność połączenia za sobą tych całkiem innych elementów tak by tworzyły jednolitą całość. Warto dodać, że styl ten nie jest dedykowany dla osób lubiących ład i porządek. Tutaj panuje ogromna liczba faktur oraz kolorów. Omawiany styl kochają nasze pociechy oraz młodzież, ponieważ tworzy miłą atmosferę. Ten styl charakteryzuje się stylowością, jest zróżnicowany i dzięki temu wspaniały. W tym stylu zaprojektować można w rzeczywistości każde pomieszczenie. Tak samo ładnie prezentują się kuchnie jak i sypialnie. Jego plusem jest też możliwość zniżenia kosztów związanych z wyposażeniem czy dodatkami. Umożliwia to po prostu ich różnorodność!

54

Pozornie dobór odpowiedniego rodzaju schodów do wnętrza nie jest jakimkolwiek problemem. Rzeczywistość wygląda, jednak trochę inaczej. Schody to znaczący element konstrukcyjny budynku, ale też ozdobny. Jak więc zabrać się za poszukiwanie odpowiedniego pokrycia na schody? Po pierwsze nie powinno się schodów odróżnić za bardzo od innych elementów wnętrz. Jeżeli więc panuje u nas styl innowacyjny nie należy iść w klasykę. W dzisiejszych czasach bardzo modne jest wykonywanie pełnych stopni z drewna. To materiał naturalny mający mimo wszystko swoje wady- jest stosunkowo szybko zużywalny. Kolejna rzecz to kamień. Świetnie wyglądają tak samo stopnie jak i pełne balustrady wycinane z marmuru lub piaskowca. Bez wątpienia istnieją rozwiązania tańsze takie jak pokrycia syntetyczne- wszystko zależy od naszych potrzeb. Niestety podjęcie ostatecznej decyzji w większości przypadków uwarunkowane jest kosztami. Niedrogie mogłoby być wykończenie stopni płytkami ceramicznymi, jednak jest to opcja mało ładna oraz nieekonomiczna. Schody robi się raz na wiele lat, więc nie należy na nich oszczędzać. Powinno się podczas ich wybierania pamiętać także o komforcie oraz bezpieczeństwie poruszania się po nich.

52

Modne okazuje się być przyporządkowywanie niemowlakom kolorów. Najczęściej opiekunowie i przyjaciele błękitne rzeczy dają chłopcu natomiast różowe dziewczynce. Wszystko co dotyczy dzieci skoncentrowane jest tylko wokół tych odcieni. Sytuacja ta ulega, jednak niewielkim zmianom. Istnieje przecież sporo innych możliwości związanych kolorystyką sypialni dziecka. Nie można przecież stwierdzić, że konkretny kolor nie pasuje maluchowi. W rzeczywistości wystrój zależny jest przecież od oczekiwań rodziców. Właściwie urządzona dziecięca sypiania to tak naprawdę miejsce spokojnie i komfortowe. Koniecznie muszą zostać tam ulokowane nie tylko zabawki, ale funkcjonalne rzeczy takie jak na przykład przewijak. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się być także mała kanapa czyli normalne miejsce do odpoczynku dla rodziców. Dzięki niemu można w przypadku takiej potrzeby się zrelaksować. Wnętrza w dziecięcym pokoju nie powinny być przesadzone i przepełnione. Maluch musi mimo wszystko posiadać przestrzeń. Meble w kwestii ergonomii oraz komfortu powinny także odpowiadać wymaganiom maluszka. Zaoszczędzi to opiekunom stresu, a dziecku cierpień związanych na przykład z bolesnym upadkiem. Powinniśmy o tego typu kwestiach bezwzględnie pamiętać.